Hi I am trying to work out without any success mind you.... the following
I have a workbook with my suppliers and all their ingredients and cost oper ingredient and broken it down in price per unit.
I have started a separate workbook where I am starting to write the recipes and cost them
My question is this:
is there a way that once I start typing an ingredient it will automatically pick up suggestions from my "ingredients workbook" and then fill in the relevant details such as price per unit and then work out ny total cost?

Thanks in advance
possibly the most novice user on this forum so sorry